Nowoczesne ogrodzenia metalowe od producenta Warszawa/Polska

Ogrodzenie acustic

Ogrodzenie palisadowe to forma otoczenia działki lub terenu prywatnego przy pomocy konstrukcji, do wznoszenia której wykorzystuje się przęsła o pionowym układzie wypełnienia. Współcześnie ogrodzenia palisadowe powstają z różnych głównie ze stali. Swoją klasyczną, a zarazem niezwykle uniwersalną konstrukcję zawdzięczają palisadom ? elementowi architektonicznemu, który był znany i powszechnie wykorzystywany do wznoszenia ogrodzeń już w średniowieczu. Niemniej jednak ze względu na dostępne materiały budowlane oraz technologie, współczesne ogrodzenia palisadowe w niczym nie przypominają dawnych pierwowzorów.

Dzisiejsze ogrodzenia palisadowe składają się ze:

  • słupków ? słupki mogą być murowane lub stalowe, pierwsze wymagają fundamentów i zbrojenia, drugie odpowiednio głębokiego osadzenia w gruncie; słupki można również wykonać z bloczków betonowych;
  • przęseł ? przęsła wypełniają przestrzeń między słupkami, w przypadku ogrodzeń palisadowych kształtowniki wypełniające przęsła są układane pionowo, kształtowniki mogą być ułożone jeden obok drugiego z mniejszym lub większym prześwitem.

Zależnie od oczekiwań inwestora ogrodzenie palisadowe może się również składać z podmurówki wylewanej lub prefabrykowanej.

Mimo upływu lat oraz rosnącej liczby rozwiązań dostępnych na rynku, ogrodzenia palisadowe cieszą się niezmiennie wysokim zainteresowaniem inwestorów. Dzieje się tak ponieważ są:

  • szczególnie bezpieczne ? brak elementów poprzecznych w przęsłach skutecznie utrudnia potencjalnym intruzom wtargnięcie na ogrodzoną posesję,
  • wyjątkowo wytrzymałe ? mocna konstrukcja zapewnia długą żywotność ogrodzenia, a materiały, które zabezpieczone są ocynkiem i pomalowane proszkowo gwarantują jego estetyczny wygląd przez długi czas.

Innym atutem przemawiającym za wyborem ogrodzeń palisadowych jest ich klasyczna elegancja, dzięki której bardzo dobrze komponują się zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwem.

Formularz wyceny

OFERTA
MENU